Kocyk dla Antka - Wszystkomający blog szydełkowy

środa, 24 lipca 2013

Kocyk dla Antka

Dzisiaj ostatnia już część wyprawki dla Antka. Też w tonacjach niebieskich. Ale odpowiadając na komentarz do poprzedniego posta powtórzę, że wybór takiego a nie innego zestawu kolorystycznego wynika nie z tego, że niebieski dla chłopców, a różowy dla dziewczynek, ale z moich zasobów włóczkowych i braków pieniężnych na inny zestaw kolorystyczny. Insza inszość, że jak dla dziewczynki niebieski jeszcze jak najbardziej, to jednak chłopca, nawet niemowlaka, nie ubrałabym w róż. Chociaż wiem doskonale, że wcześniej kolory dla dzieci były odwrotne. Czyli niebieski, jako kolor maryjny dla dziewczynki, a różowy, chrystusowy, dla chłopca. Osobiście wolałabym zrobić może coś w bardziej "neutralnych" kolorach, no ale fundusze nie pozwoliły.
No ale skończmy te kolorystyczne dywagacje i przejdźmy do konkretów. Oto rzeczony kocyk wykonany z różnych akrylów, niestety nazw nie pomnę. Robiło się szybko, pamięciowo prawie, nie patrząc na robótkę, bo to taki wyrośnięty Granny Squere.


A tutaj już cała wyprawka:

I jeszcze taka wiadomość. Obawiam się, że jednak z postów dwa razy w tygodniu nici, ponieważ dostałam pracę. Hurra! A jak każdy wie, żadna praca nie hańbi, ale każda męczy i nie wiem, jak będę stała z czasem.
W każdym razie dziękuję za wszystkie odwiedziny i komentarze ;)

6 komentarzy:

 1. Oooooo, kocyk jest mega! Jak pisałaś mi o nim, to nie przypuszczałam, że będzie wyglądał tak niesamowicie :)

  A co do pracy - jeszcze raz gratuluję! Wiadomo, że mniej czasu na szydełkowanie i w ogóle, ale jednak dobrze, gdy praca jest :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję z powodu pracy, a kocyk i cała wyprawka są naprawdę śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowny komplet :-) Wspaniały kocyk :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocyk świetny, sweterek marynarski skradł moje serce :)
  Pracy gratuluję taaak bardzo! Aż za dobrze znam siedzenie w domu...

  OdpowiedzUsuń